Приточна вентиляція в квартирі

18.02.2020

Вентиляція приміщення потрібна для життєдіяльності. Задушливий простір - відмінний розсадник для згубних бактерій і грибка. Також відзначається зниження працездатності та зменшення життєвих сил, енергії, не кажучи вже про захворювання респіраторного типу. Вентиляція у квартирі - невід'ємна частина будівництва будівлі, яка не дає застою та освіжає середу.

 

Види вентиляції в приміщенні

Утворення грибка на стінах, затхлий запах, відсутність свіжого повітря, конденсат - це ознаки поганої вентиляції. Відкриття вікон і дверей, створення протягів не завжди рятують. Оскільки помилки в плануванні забудовника або частинки сміття з вулиці можуть погано вплинути на якість повітря. Існує кілька різновидів вентиляції у квартирі: примусова і природна. Розглянемо докладніше кожен варіант.

  • Примусова вентиляція. Обмін повітря з використанням спеціальних пристроїв: вентилятора, повітропроводів, рекуператорів та інших елементів. наступний описаний тип також ставитися до даного пункту. 

  •  Приточно-витяжна вентиляція. Система дозволяє наповнити приміщення свіжим повітрям, а також вивести використаний на вулицю. Дане рішення дозволяє зменшити витрату опалення в холодну пору року, якщо використовуєте додатково рекуперацію. Даний тип підходить для будинків понад 100 м².

  • Природна вентиляція у квартирі не вимагає додаткового обладнання. Залежить від зміни тиску вхідного повітря зовні до будинку будівлі через вікна, двері та вентиляційні системи. Проєктується при будівництві будинку.

Будь-який з видів може бути доповнений або покращений, якщо ви відчуваєте, що повітря в приміщенні не вистачає.  
 

Приточно-витяжна вентиляція

Система вентиляції повинна відповідати нормам і вимогам. Обмін повітря регулюється спеціальними документами, де розраховується обсяг приміщення. Також враховується проникнення повітря через вікна і віддача в кухню і технічні кімнати. Якщо природний повітрообмін можна збільшити коштом додаткових отворів в міжкімнатних дверях або вікнах, то примусову - тільки коштом установки спеціального обладнання.

Вентиляція квартири приточного типу ділитися на наступні підтипи:

  • Безканальні. Повітря надходить через отвір.

  • Канальні. Циркуляція за рахунок повітропроводів.

Будь-який з підвидів може бути моноблоковим або збиратися з декількох блоків. До таких же типам відносять з витяжні системи.

Витяжна вентиляція налаштована на видалення старого, зіпсованого повітря з приміщення. Циркуляція досягається при швидкій обробці нагару або диму, замість якого чисте повітря потрапляє в кімнати. Витяжки часто встановлюють на кухні або місцях, де часто з'являються неприємні запахи, наприклад: тютюновий дим, алкогольні пари та інше.

 

Як зробити вентиляцію у квартирі

Якщо ви визначилися який вид вам потрібен, то слід приступити до монтажу самої системи.

  •  Система вентиляції у квартирі повинна бути природною. Для цього досить зробити отвори в міжкімнатних дверях і вставити декоративні грати. Також підійде система клапанів, які монтують на заздалегідь зроблені отвори віконних рам.

Сюди відносять інтер'єр. Неправильне розташування меблів також може зменшити циркуляцію. Перегляньте предмети, які заважають попаданню повітря з вікон, дверей або створюють перестінок.

  • Штучна. Великий будинок або будівництво вимагає чіткого плану розташування витяжок. Система вентиляторів з використання калориферів дозволить обігріти та очистити приміщення. в місцях, де спостерігається скупчення гару, необхідно встановити примусові витяжки. При включенні вони здатні витягнути канцерогени та створити місце для чистого повітря. Щоб поєднати відтік і прихід, слід налаштувати припливно-витяжну систему.

Фахівці систем допоможуть підібрати необхідне обладнання для вашого конкретного випадку. До уваги береться кількість мешканців, площа, розміщення, раніше існуюча вентиляція. Варто пам'ятати про те, що повітря - це необхідний ресурс для життя, отже від якості залежить наше здоров'я.

Дізнавайтеся
про акції першим